ارگاسم در زنان تاثیرات انکارناپذیر و مثبت زیادی بر سلامت جسم و روان آنها دارد.از نقش بسیار موثری که بر کاهش استرس ایفا میکندتا داشتن پوست لطیف تر و شاداب تر ، نهایتا و آرامش عمیقی که میتوانند پس از انزال به آن دست یابند.
یک رابطه ی جنسی خوب و لذت بخش به شما به عنوان یک خانم ،این فرصت را میدهد تا گذشت بیشتری نسبت به همسرتان داشته باشید و سختیهای زندگی را بهتر تحمل کنید.با این حال، طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از خانم ها حتی یکبار هم ارگاسم کامل را تجربه نکرده اند. به ارضا نرسیدن خانم ها مشکلات زیادی را به دنبال دارد که عموما به شکل های دیگری در قالب بهانه گیری ها ، زودرنجی ها ، عصبانیت ها و … خود را نشان می دهد.از طرف دیگر یکی از لذت های مردان که منجر به پابندی ایشان به رابطه میشود احساس قدرت و توانمندی در رفع نیازها و به لذت رساندن پارتنر یا شریک زندگی شان است . و در این مقاله به معرفی بخشی از بدن زنان میپردازیم که نقش بسیار موثری در ارگاسم زنان ایفا میکند.
شاید شما هم نام نقطه ی جی را در مباحثی که مرتبط با تحریک ، لذت و ارضای جنسی کامل خانم ها مطرح میشود به دفعات شنیده باشید یا شاید هم به خوبی با نقطه جی و نقش آن در تحریک و به اوج لذت رسیدن جنسی ، آشنایی کامل داشته باشید و با توجه به این نقش مهم بخواهید نقطه جی بدن خود را تقویت کنید .

نقطه جی چیست ؟

نقطه جی G-Point یا جی اسپات G-Spot برگرفته از نام پزشک متخصصی آلمانیست که چندین سال پیش این نقطه را توصیف کرد .دکتر بورلی ویپل اولین کسی بود که حین تحقیقاتش با محلی در داخل واژن خانم ها مواجه شد که طی آزمایش ها با پیام “بیا اینجا” ، پاسخ جسمی در خانم ها ایجاد می کرد، و آن را نقطه G معرفی کرد. او معتقد بود که این منطقه می تواند کلید اصلی دستیابی به ارگاسم در هنگام رابطه جنسی باشد.
اگر در یک جمله بخواهیم بگوییم نقطه ی جی چیست، باید بگوییم نقطه یا محدوده ای در قسمت جلویی واژن میباشد و به عنوان یک ناحیه اهرمی واژن شناخته شده است که در صورت تحریک صحیح می تواند منجر به تحریک قوی جنسی، ارگاسم قدرتمند و انزال زن شود. البته همه ی خانم ها نقطه جی ندارند ولی اگر جزو افرادی هستید که نقطه جی دارند این شانس را دارید که سریعتر و برای مدت زمانی بیشتری لذت جنسی را تجربه کنید .

نقطه جی را چگونه پیدا کنیم؟

اگرچه این قسمت از اندام تناسلی زنانه، نقطه جی نامیده می‌شود ولی به دلیل متفاوت بودن آن در زنان مختلف و همچنین تغییر کردن نقطه تحریک پذیر آن، بهتر است آنرا محدوده جی بنامیم. این محدوده حالت اسفنجی دارد و از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع شده و به داخل، در سقف واژن (نقطه ساعت ۱۲) امتداد می‌یابد.
البته نقطه جی یک نقطه نیست در اصل به جای قرار گرفتن یک نقطه جداگانه در واژن ، نقطه G بخشی از شبکه clitoral است. این بدان معناست که وقتی شما نقطه G را تحریک می کنید ، در واقع بخشی از کلیتوریس را تحریک می کنید ، که بسیار بزرگتر از آن چیزی است که ما فکر میکنیم.

توپی به اندازه نخود که لبه های داخلی (لابیامینور) در آنجا بهم وصل میشوند ، در واقع فقط نوک کلیتوریس است و به دو “ریشه” تقسیم می شود که طول آنها تقریباً ده سانتیمتر است.
بعلاوه ، این منطقه از یک خانم به خانم دیگر متفاوت است و همین تفاوت دلیل سختی پیدا کردن این محل است . با این حال ، پس از تحریک ، نقطه G می تواند باعث انزال زن شود (بله ، این واقعی است) و به زنان کمک می کند تا به ارگاسم واژن برسند

همانطور که گفتیم نقطه جی بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است و بین ۲٫۵ تا ۷ سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد و معمولا با وارد کردن دو بند انگشت داخل واژن براحتی قابل لمس است. خصوصیات بافت این محل متفاوت از دیگر نقاط سطح درونی واژن است و ساختاری زبر و گرد شکل دارد این قسمت باید مانند کام دهان تان باشد، اما کمی نرمتر، در صورتی که بقیه نقاط واژن نرم و صاف هستند. بنابراین باید احساس کنید که همانند یک چاله یا سوراخ است اما راحت می توانید آن را لمس کنید
در صورتی که زن با لمس این نقطه تحریک شد به این معنی است که اندازه آن از یک نخود فرنگی بزرگتر است و در صورت تحریک نشدن کوچکتر است.
” بهترین شرایط برای پیدا کردن نقطه G زمانی ست که به اندازه ی کافی تحریک شده اید “

راهنمای گام به گام برای پیدا کردن نقطه جی در بدن خودتان

ابتدا اطمینان حاصل پیدا کنید به اندازه ی کافی تحریک شده اید. سپس برای پیدا کردن جی اسپات خود با انگشتانتان فقط کف دست تان را به پایین شکم تان ببرید در حالی که کف دست تان شکمتان را لمس می کند به سمت واژن تان بروید. سپس یک یا دو انگشت تان را وارد واژن تان بکنید و هنگامی که به اندازه پنج تا شش سانت داخل رفتید انگشتتان را عقب بکشید الان باید بتوانید جی اسپات تان را حس کنید.
البته برای یک خانوم کمی مشکل است که با انگشت خودش به این مرکز برسد و بهترین کار این است که شریک جنسی با انگشت یا آلت تناسلی اش تحریک جی اسپات را انجام دهد.نقطه جی بیش از آن که چیزی محسوس و جسمی باشد، با حالات جسمی و روانی ظهور می کند مانند ترشحات زیاد، احساس رضایت شدید و … بنابراین شناسایی و تأیید آن بدون تحریک ،کار ساده ای نیست
توجه : پیدا کردن و دسترسی به نقطه ی جی برای دختران باکره امکان پذیر نیست و هرگونه دخول میتواند به پرده بکارت شما آسیب برساند

چرا نمیتوانم نقطه جی بدنم را پیدا کنم ؟

یکی از رایج ترین دلایلی که خانم ها موفق به پیدا کردن نقطه جی اسپات در بدنشان نمیشوند این است که به اندازه ی کافی تحریک نشده اند . به عنوان مثال، اگر متخصص زنان شما در طول معاینه جی اسپات شما را فشار داده یا آن را ماساژ دهد، به این دلیل که تحریکی رخ نداده ، آن را احساس نمی کنید. اما اگر شما تحریک شده باشید و شریک تان جی اسپات شما را لمس کند احساسی که میکنید فوق العاده لذت بخش است.
زمانیکه تحریک می شوید غده شبه پروستاتی که در بدنتان وجود دارد با مایع متورم می شود، که باعث می شود که جی اسپات از حساسیت بیشتری برخوردار باشد و باعث می شود تا در واژن بیشتر برجسته شود. و به همین علت پیدا کردن نقطه جی بسیار آسان تر میشود
دلیل دیگری که ممکن است موفق به پیدا کردن نقطه جی بدنتان نشوید اندازه ی غده شبه پروستاتی در بدن شماست که از زنی به زن دیگر کاملا متفاوت است. اگر شما یک غده شبه پروستاتی کوچک داشته باشید، جی اسپات شما هرگز حساس نخواهد شد و یا بسیار زیاد بزرگ نخواهد شد، حتی زمانی که شما به شدت تحریک شده اید، و این باعث می شود که اوج لذت جنسی از طریق جی اسپات ممکن نباشد

تحریک نقطه جی و تأثیر آن در انزال خانم‌ها

برخلاف تصورات رایج، نسبتاً غیر معمول است که زنان فقط از طریق مقاربت به ارگاسم برسند. در حقیقت ، براساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ ، فقط حدود ۱۸ درصد از زنان از طریق دخول به تنهایی، به ارگاسم می رسند – یعنی به لمس توسط دست و دهان نیاز ندارند. بیشتر اوقات ، علاوه بر دخول تحریک کلیتوریال هنگام رسیدن به ارگاسم در طول رابطه جنسی ضروری است.
با این حال ، حتی اگر ارگاسم واژن را تجربه نکرده اید ، به این معنی نیست که غیرممکن است. برخی معتقدند که نقطه G ممکن است کلید دستیابی به ارگاسم در هنگام دخول باشد. اما برخی محققان معتبر معتقدند که ارگاسم واژینال اصلا وجود ندارد ، بنابراین جدا کردن واقعیت از داستان کمی دشوار است.

با اینحال وقتی تحریک نقطه جی با دیگر تحریکات همراه شود میتواند تا ۱۰۷% روی ارگاسم تاثیر بگذارد
در بسیاری از خانمها وقتی نقطه جی تحریک می‌شود به اوج لذت جنسی میرسند و عمل انزال انجام می‌گیرد.
طی تحقیقات متخصصی دیگر، تحریک نقطه جی ۱۰۷% روی ارگاسم تاثیر دارد.
میزان تحریک نقطه G در روز ها ی مختلف ماه با توجه به تغییرات هورمونی در بدن زنان، متفاوت است
همچنین تحقیقات نشان داده‌است که تقریباً ۱۰ درصد از خانم‌ها طی ارگاسم یا تحریک جنسی بین ۹ تا ۹۰۰ میلی لیتر که به اندازه ی چند قطره تا چند قاشق است مایع از مجرای پیشاب خارج می‌کنند. گروهی از دانشمندان روی برخی از این مایعات آزمایش کردند و متوجه آنزیمهای پروستاتیک شدند و به این تئوری رسیدند که نقطه جی تقریباً مشابه پروستات در آقایان است.
اما گروهی دیگر با آزمایش روی این مایع گفتند که خیلی شبیه به ادرار است. آخرین تئوری ها در این رابطه این است که این مایع نوعی دیگر از ادرار است که با تحریک جنسی، تغییرات شیمیایی در آن رخ می‌دهد. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
مجددا یادآوری میکنیم که همه خانمها دارای نقطه جی نمی باشند. اما خانمهایی که دارای نقطه جی هستند لذت بسیار زیادی را با تحریک این نقطه میتوانند تجربه نمایید که بسیار متفاوت از باقی دیواره واژن خواهد بود.