واژینوپلاستی نوعی جراحی است که باعث محکم شدن ماهیچه های اطراف واژن می شود. وبرای بهبود در روابط جنسی در خانم ها و احساس بهتر در روابط جنسی انجام خواهد شد. خانم های زیادی این عمل را برای جوانسازی واژن وبه دلایل زیبایی انجام می دهند.

نحوه عمل جراحی واژینوپلاستی

انجام جراحی واژینوپلاستی به طور کامل حدود یک تا دو ساعت زمان می برد. این عمل شامل کشیدن ماهیچه های کف لگن و نزدیک تر کردن آن ها به هم می باشد. دراین میان هر گونه پوست اضافه و یا بافت اسکار برداشته می شود. نتیجه آن می شود که در طول نزدیکی جنسی، فرد احساس بهتری را تجربه خواهد کرد. تصور براین است ایجاد برش با استفاده از لیزر در واژن می تواند روند بهبود را در مقایسه با روش سنتی تسریع کند؛ البته انتخاب روش بستگی به بیمار دارد .

دوران نقاهت پس از جراحی

درد بعد از جراحی یکی از عوارض محسوب می شود که با استفاده از مسکن می توان آن را برطرف کرد.
حدود یک هفته بعد از جراحی بیمار می تواند به انجام فعالیت های روزمره بپردازد و بعد از شش هفته می توان رابطه جنسی انجام داد.
ورزش سنگین، شنا و حمام آب گرم تامدتی بعد از جراحی توصیه نمی شود.
بعد از جراحی مسائل بهداشتی اگر رعایت نشود باعث عفونت می گردد.

دکتر ندا ریحانی - متخصص زنان، زایمان و جراحی زیبایی
دکتر ندا ریحانی – متخصص زنان، زایمان و جراحی زیبایی

جراحی واژینوپلاستی به چه کسانی توصیه می شود؟

افراد با سابقه زایمان های طبیعی مکرر که دوران بارداری و زایمان سبب ایجاد فشار به عضلات لگن شده است. زیرا زایمان وبارداری باعث شلی لگن وماهیچه های لگن می شود.

توصیه ای برای خانم های باردار

توصيه مي شود واژينوپلاستي در خانم ها پس از اخرين زايمان انجام شود . چرا كه زايمان طبيعي پس از واژينوپلاستي ميتواند نتايج حاصل از اين جراحي را تضغيف كند.
واژينوپلاستي نبايد صرفا بر مبناي درخواست همسر فرد انجام شود و انجام ان بايد با رضايت فرد و در جهت بهبود افتادگيهاي اندامهاي لگني و عوارض افزايش سن و زايمانهاي خانم باشد و بهبود كيفيت و رضايت از روابط جنسي در طرفين تنها يكي از محاسن اين جراحيست .